Wygraliśmy Żurawia za "Społeczne wydarzenie roku 2020"

28.12.2020 odbyła się II Gala Aktywności Lokalnej "Żurawie Powiatu Grodziskiego", na której impreza charytatywna Fundacji „Radośni” pt „Poznaj Inny Skrawek Świata” zorganizowana w ramach XV edycji Festiwalu Otwarte Ogrody w Milanówku dostała nagrodę za „WYDARZENIE SPOŁECZNE ROKU 2020”.

Poniżej podziękowania od naszej Pani Prezes Agnieszki Izdebskiej:

„Kochani, wczoraj miałam zaszczyt odebrać na II Gali Żurawii Powiatu Grodziskiego 2020, jako Prezeska Fundacji Radośni-Odczarujmy Autyzm nagrodę ufundowaną przez Stowarzyszenie Europa i My, promującą aktywności obywatelskie w różnych kategoriach w powiecie grodziskim.
Gorące podziękowania kieruję do Prezesa Stowarzyszenia Europa i My - Pana Daniela Prędkopowicza, a także w stronę szanownej kapituły, która w oparciu o nadesłane zgłoszenia oraz własną wiedzę i doświadczenie nominowała naszą Fundacyjną Imprezę Charytatywną do nagrody w kategorii Wydarzenie Społeczne Roku 2020 .
Dziękuję również rodzicom, znajomym, a także przyjaciołom, którzy głosowali na Naszą Fundację .To dzięki WAM, kochani otrzymaliśmy szansę na Tę nominację. Jak wspomniałam w swoim wystąpieniu, w zeszłym roku w mojej głowie już pojawiło się takie marzenie, żeby nasza Fundacja dostąpiła kiedyś zaszczytu w zdobyciu tak cudownego wyróżnienia społecznego. Jakże dzisiaj jestem szczęśliwa, kiedy to marzenie właśnie się spełniło.
Mam nadzieję, że nie tylko Ja się cieszę z Tej nagrody, ale również inni rodzice, ponieważ wszystko to co się właśnie dobrego dzieje, jest również i dla nich oraz ich dorastających dzieci.

Kochani, w tym roku nasza Fundacja przeżywa Rewolucję i mimo Pandemii, która panuje na Świecie i niesprzyjających nam okolicznościach, wydarzyło się tyle dobrego dla naszej Fundacji. Roku 2020 nie zapomnimy nigdy .

Począwszy od podpisania umowy dzierżawy z Burmistrzem Miasta Milanówka Panem Piotrem Remiszewskim na adaptację Domu, który przez wiele lat stał opuszczony i smutny, a który teraz ma szansę odzyskać swoją świetność w czasie, gdy będzie funkcjonował jako Dom Treningowy dla młodzieży z autyzmem, a także zdobycia funduszy na jego remont, nie wspominając o cudownym WYRÓŻNIENIU w Powiecie Grodziskim.
Z tego miejsca gorąco chciałam podziękować Adrianowi- mojemu synowi, który stał się moją inspiracją do działania i który codziennie dodaje mi sił.
Chciałam podziękować Panu Piotrowi Remiszewskiemu- Burmistrzowi Miasta Milanówka, który dał nam szansę i wyciągnął do nas pomocną dłoń - wydzierżawiając nam budynek z zasobów miasta.
Chciałam podziękować także Pani Kierownik OPS Krystynie Kott oraz Pani Magdalenie Żurawskiej, cudownej ekipie z Milanowskiego Centrum Kultury, która wspierała nas technicznie na Imprezach. Kochani dziękuję, za to, że jesteście, za to, że oferujecie Nam swoją pomoc i wsparcie.
Ale najważniejsze laury w tej kategorii należą się osobom, które bezpośrednio wzięły udział w tworzeniu Charytatywnej Imprezy w dniu 6 Września 2020 r. „Inny Skrawek Świata” to cudowne dzieło wielu ludzi, których dobra energia, ciepłe serca, było czuć unoszące się w naszym Fundacyjnym Ogrodzie.
Dziękuję naszym Fotografkom: Ani Jaroszewicz oraz Ewie Latała-Golisz „Evepro”.
Dziękuję ekipie, która przygotowywała naszych podopiecznych i ich mamy do sesji zdjęciowej: Edycie Miedzińskiej, Natalii Modrzejewskiej, Małgosi Dzik, Magdzie Herda.
Ani Jaroszewicz za stworzenie tej pięknej wystawy.
Dziękuję Blueberry Duck za bezpłatne udostępnienie miejsca na naszą sesję foto. Dziękuje Panie Adamie oraz Panie Łukaszu.
Dziękuję psychologom: Pani Oli Borkowskiej, która stworzyła niepowtarzalny klimat podczas Eksperymentu wraz z Panią Pedagog Grażyną Zebrzyjewską- to te dwie super kobiety zabrały ludzi w „Inny świat” choć na chwilę.
Dziękuję Kasi Gruk z Akademii Szczęśliwych Kobiet za wsparcie terapeutyczno- wizualne oraz terapeutce Małgosi Matoszko za rozmowy z rodzicami, a także Pani Prawnik Beacie Szynkaruk, za udzielanie bezpłatnych porad prawnych.
Dziękuję cudownym wolontariuszkom: Oli Wasiak a także Kasi Szyszko za cudowny portret dla Pauliny - naszego gościa honorowego.
Dziękuję wszystkim przypadkowym pomocnikom.
Dziękuję rodzicom naszych podopiecznych za obecność i wsparcie, za pyszne ciasta, wypieki, sprzątanie domu, transport.
Dziękuję także moim znajomym i rodzinie za wsparcie mentalne, kulinarne, transportowe i organizacyjne.
Dziękuję Magdzie Zamojskiej – Dom Rozwoju Magda Maluje i Karolowi Zamojskiemu, którzy przyjechali, aż z Olsztyna poprowadzić naszą szaloną Aukcję na rzecz Fundacji. Dziękuję Paulinie Chodkowskiej i jej mamie Danucie, które zaszczyciły naszą imprezę - Paulina swoim śpiewem. Paulina - mam nadzieję, że jeszcze kiedyś nas odwiedzicie? Dziękuję za fanty na kiermasz od znajomych i Firm, za dzieła na Aukcję, za kwiaty z Kwiaciarni Pani Joli Czuba oraz Pani Dorocie Gradek.
Dziękujemy za pyszniuteńkie Krówki Pomorskiego i niespodzianki od MPM z Milanówka dla naszych podopiecznych.
Dziękuję za wsparcie od Jarosław Paćko, dzięki Tobie mieliśmy i koszulki i wystawę- „Odczarujmy Autyzm” Anny Jaroszewicz ( wywołałyśmy na nią zdjęcia).
Dziękuję za cudny koncert Anna Krysiak & Manito.
Dziękuję za gitarę i śpiew Kasi Marlęga.
Dziękujemy naszym nowym sąsiadom, którzy odwiedzili Nasz Fundacyjny Ogród, jest nam bardzo miło, że nas tak ciepło przyjęliście.
Dziękuję Urzędnikom, którzy przyjęli zaproszenie na naszą imprezę.Kochani, zobaczcie sami ile serc, ile ciepła, ile dobrej energii skumulowało się podczas Tej Imprezy w jedno? i To już nie jest nawet dziwne, że wszyscy mieli cudowne humory.
Dziękuję Zarządowi Fundacji, dziękuję Emilii Szakińskiej i Magdzie Malinowskiej.
Dziękuję Stasiowi i Ani Popek, że w tym czasie zaopiekowali się moim Adrianem, a Tobie Magdo Trawińska dziękuję za Twój profesjonalizm i spokój a także i wsparcie duchowe.

Drodzy rodzice, na koniec chciałam Wam powiedzieć, że wszystko co robimy robimy również i dla Waszych dzieci, jeśli możecie wspierajcie nas, ponieważ bardzo tego potrzebujemy. Będzie nam wtedy o wiele raźniej i łatwiej.
Katarzyna i Aleksander Ciaciura, Krzysztof Malinowski, Katarzyna Plewa, Jan Wąż, Katarzyna Rumowska, Aneta Bogucka, Anna Świderska, Magdalena Zielińska, Joanna Jaworska, Iwona Młynarska, Anna Szymańska - DZIĘKUJĘ !!!!!!!!
Kochani, żegnam rok 2020 - Szczęśliwy rok, mimo wszystko, dla Fundacji i jej poczynań i życzę wszystkim NAM i WAM Szczęśliwego Zdrowego Nowego Roku 2021.”