? Kwiecień światowym miesiącem wiedzy o autyzmie

Szanowni Państwo,

Fundacja Radośni z Milanówka - organizująca wsparcie i opiekę nad młodzieżą oraz osobami dorosłymi ze spektrum autyzmu przy wsparciu Burmistrza Miasta Milanówka - jak co roku 2 kwietnia obchodzi Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie. Jedną z form corocznych obchodów będzie wieczorne podświetlenie budynku Urzędu Miasta na niebiesko. Tego szczególnego dnia na całym Świecie, najpopularniejsze budynki rozświetlają się na niebiesko.

Podświetlając budynek milanowskiego Urzędu na niebiesko, chcielibyśmy przekazać nasze wsparcie dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich rodzin z Milanówka.
Nasze serca biją w kwietniu na niebiesko w akcie solidarności i wsparcia z tymi rodzinami.

Szacuje się, że w Europie 1 dziecko na 68 dzieci rodzi się z autyzmem, a w Polsce 1 dziecko na 100.
Z roku na rok, coraz więcej jest diagnozowanych osób ze spektrum autyzmu w różnym wieku. W Polsce osób ze spectrum autyzmu jest już ok 30 tys.!!
Liczba niezaspokojonych potrzeb grupy osób z niepełnosprawnością z powodu autyzmu ciągle rośnie, dlatego jako Fundacja postanowiliśmy zająć się ich przyszłością organizując liczne akcje i zrzutki charytatywne. Dzięki naszym przyjaciołom i darczyńcom z Milanówka jest to możliwe.

Na szczególne podziękowania zasługują właściciele naszych lokalnych Firm: Pan Jarosław Paćko z Z.U. Jarosław Paćko, Pan Marek Śmietanko z Artin Milanex, Pan Adrian Złotucha z Grande Developer, Pani Jola z Kwiaciarni *Jolanta*, Pani Dorota Gradek z Kwiaciarni Doroty Gradek, Pan Adam Szwonder z Blueberry Duck, Paulina Osmolak z Piotrem Pomorskim z Prawdziwej Krówki Pomorskiego, MPM-włącz gościnność, a także właścicielom: Cukierni M&J, Białego Domku, MAUA, Starego Kina, Salonu New Romantic, Poradni Progresja w Milanówku, właścicielom CREOSFERY, właścicielce gab.. kosmetycznego AGA, Chórowi CANTATA, Stowarzyszeniu Milanowianki,

Nasze działania wspierają również: Burmistrz Miasta Milanówka, Centrum Usług Społecznych, Milanowskie Centrum Kultury, Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Miejska, za co z serca dziękujemy.

Ukłony również kierujemy w stronę prywatnych osób związanych z naszą Fundacją: Annie Jaroszewicz i Ewie Latała- Golisz za przepiękne zdjęciaMałgorzacie Dzik i Magdalenie Herdzieza cudowne metamorfozy naszych mamEdycie Miedzińskiej za cudowne makijaże dla naszych mamPiotrowi Pobikrowskiemuza wspieranie nas poprzez liczne licytacje, Konstantemu Siwińskiemu- za wsparcie i pomoc w Organizacji Dnia Dziecka, Renacie Z. za ogromne wsparcie, pomysły i realizację ;-)

A także: Julii R., Agnieszce K., Jackowi T., Tomaszowi S., Karimowi Sz., Annie Sz., Konradowi P.- za wszelką pomoc i wsparcie, której nam udzielacie. Serdeczne podziękowania.

Szanowni Państwo,
Pamiętajmy - autyzm nie jest chorobą, tylko innym postrzeganiem świata!   Bądźmy uważni, tolerancyjni i pomocni. Nie oceniajmy, pytajmy.

Dziękujemy,
Agnieszka Izdebska & Katarzyna Słaby