Szanowni Państwo, WYGRAŁ WSPÓLNY PROJEKT!

projekt OPS

Szanowni Państwo, WYGRAŁ WSPÓLNY PROJEKT!

23 grudnia br. opublikowano wyniki konkursu na liście projektów wybranych do dofinansowania w trybie konkursowym dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.
Projekt ten został złożony w Partnerstwie z Opieką Społeczną z Milanówka oraz naszą Fundacją Radośni.

KOCHANI, TEN PROJEKT WYGRAŁ!!!!!
Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 1.819.923,36 zł na projekt „Rozwój usług społecznych w Gminie Milanówek – edycja II”.
Dla naszej Fundacji, oznacza to otrzymanie funduszy na remont Domu Wspomaganego o charakterze treningowym, a także na funkcjonowanie w tym Domu: wyposażenie go, zatrudnienie terapeutów, prowadzenie terapii z młodzieżą ze spektrum autyzmu itp.
W otrzymanym dofinansowaniu są też środki na dalsze usługi społeczne w mieście Milanówek, w tym na usługi usprawniające, transport osób niepełnosprawnych oraz na dalsze działania prowadzone w Klubach Seniora. Realizację wspomnianego projektu Ośrodek Pomocy Społecznej rozpocznie już od 1 lipca 2021 roku. Wniosek o środki unijne został przygotowany przez OPS z Milanówka, w oparciu o odpowiedź naszej Fundacji na ogłoszenie dotyczące poszukiwania Partnera do Projektu.

Nasza Fundacja do czasu oczekiwania na wyniki w/w konkursu, aby nie tracić czasu, zrealizowała już takie inwestycje jak: budowa przyłącza wodno-kanalizacyjnego do budynku,
budowa przyłącza gazowego do granicy działki budynku. Zleciliśmy również przygotowanie projektu budowlanego na budowę wewnętrznej instalacji gazowej, a także wystąpiliśmy już o pozwolenie na budowę tejże instalacji.
W planach obecnie mamy: przygotowanie wizualizacji projektu modernizacji budynku przeznaczonego do remontu, złożenie stosownej dokumentacji do Starostwa Grodziskiego, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków itp. A wszystko to po to, aby być gotowym do lipca. Oj bardzo dużo pracy nas czeka, łącznie z wyłonieniem wykonawców poszczególnych prac.

Ogromne podziękowania, kierujemy do Pana Piotra Remiszewskiego - Burmistrza Miasta Milanówka za to, że dał szansę realizować się naszej Fundacji, że dał szansę „na lepsze życie” osobom z autyzmem z Milanówka oraz Powiatu Grodziskiego.
Serdeczne podziękowania kierujemy również do Pani Kierownik OPSu w Milanówku, Pani Krystyny Kott za to, że Fundacja Radośni mogła być partnerem w tym projekcie oraz podziękowania należą się również Pani Magdalenie Żurawskiej, która stworzyła ten wspólny projekt.

Stało się! Mamy taki to CUDNY prezent na Święta! My, jako Fundacja oraz Nasi podopieczni, którzy są przecież TU najważniejsi. Rok 2020 dla Naszej Fundacji jest Rewolucją i szansą na nowatorskie działania.

 

Zarząd Fundacji Radośni