Jak miło, że o nas piszą

2020 04 30 20 51 22 Dom zbudowany z serca. W Milanowku powstaje dom treningowy dla mlodziezy i pelno

 

Link do artykułu: https://www.codzienna.net/dom-zbudowany-z-serca-tak-milanowku-powstaje-dom-treningowy-dla-mlodziezy-i-pelnoletnich-osob-z-autyzmem-5165/?fbclid=IwAR2_LZXhs20xZaMYUDU9y-jNfFFf-CrjF70id_JsnFRTiS5ekGOBXLraPGE

Są w naszym mieście grupy ludzi aktywnie działające na rzecz drugiego człowieka – mówi Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka. Robią to skromnie ale ich działania mają wielką moc! Postanowiliśmy jako samorząd wesprzeć Fundację Radośni – Odczarujmy Autyzm użyczając budynek z przeznaczeniem na dom treningowy dla osób autystycznych. Ale to początek drogi. Dom wymaga remontu i nakładów finansowych. Wierzymy, że wspólnie uda nam się stworzyć to miejsce. Nawet najmniejsze wsparcie jednej osoby otwiera kolejne serca. Jako burmistrz wspieram wszystkie pozytywne działania, nie ma równych i równiejszych. Jako samorząd jesteśmy dla ludzi – dodaje Remiszewski.

Głównym celem Fundacji „Radośni” działającej na terenie Milanówka oraz powiatu grodziskiego, jest wsparcie młodzieży i pełnoletnich osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzin. Jak podają na profilu, na którym prowadza zbiórkę na adaptację budynku Pisza:Planujemy utworzenie domu mieszkalnictwa treningowego z intencją, że to miejsce stanie się w przyszłości prawdziwym DOMEM dla podopiecznych Fundacji. Pragniemy dać szansę osobom z autyzmem na zdobywanie nowych umiejętności, które przybliżą je do niezależnego, samodzielnego życia, a ich rodzinom przyniosą wytchnienie i dadzą nadzieję na to, że przyszłość ich dorastających dzieci będzie zabezpieczona.

Istotą całego działania jest działania treningowe umożliwiające w przyszłości usamodzielnienie w jak największym stopniu beneficjentów projektu. Docelowy Dom jest potrzebny osobom z autyzmem tak, jak tlen do życia – na równi ze wsparciem ze strony opiekunów, asystentów i terapeutów – dodają inicjatorzy. A co trzeba zrobić? Elewacja oraz wnętrze budynku wymagają kapitalnego remontu. Fundacja musi wybudować nowe przyłącza – nie ma bezpośrednio doprowadzonego prądu, gazu i instalacji wodno-kanalizacyjnej. Wewnętrzne instalacje elektryczna i centralnego ogrzewania wymagają wymiany. Niezbędna jest też wymiana okien, kaloryferów, drzwi, białego montażu. Przygotowany kosztorys przewiduje minimum ponad 300 tysięcy nakładu finansowego, nie wspominając o wyposażeniu budynku, pokoi itp.  

Budująca jest reakcja tych, którym an sercu leży pomoc tym, którzy jej potrzebują. Widać to na profilu zbiórki.

Kochani dziękujemy za wsparcie, za wasze wpłaty 😉 Udało się już uzbierać na kosztorys remontu naszego DOMU a także na przygotowanie dokumentacji, map, projektów na budowę przyłącza wod-kan. Jak tak dalej Nam pójdzie, to uda się jeszcze zebrać finanse na przygotowanie dokumentacji do przyłączenia prądu a także na budowę przyłącza gazowego. Naszym PRIORYTETEM na chwilę obecną, jest doposażenie DOMu w podstawowe i niezbędne media, aby ruszyć z remontem.. Mamy nadzieję , że koronavirus nie przeszkodzi nam w tych działaniach. Pozdrawiamy i życzymy zdrowia. Zarząd Fundacji Radośni

Pieniądze zbierane są na portalu zrzutka.pl, projekt nosi nazwę #Wyremontuj z Nami Dom #Dom treningowy dla młodzieży i pełnoletnich osób z Autyzmem.

PIW


Drukuj   E-mail